تبلیغات
اخبار جهان اسلام - نذری‌خوران خارجی‌ها زیر باران + تصاویر
اخبار جهان اسلام
تعجیل در فرج منجی عالم بشریت مهدی موعود (عج) صلوات...مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 15 آبان 1393
گردشگران خارجی هم مراسم عزاداری ایرانی‌ها در ماه محرم و خوردن قیمه نذری را دوست دارند و برای شرکت در این مراسم علاقه نشان می‌دهند...

اخبار جهان اسلام:


به گزارش مشرق، دسته‌های عزاداری و غذاهای نذری همیشه موضوع جذابی برای گردشگران خارجی است که ماه محرم به ایران سفر می‌کنند، زمانی که بیشتر سایت‌های تاریخی تعطیل و نیمه تعطیل است و این فرصت را دست می‌دهد تا آن‌ها هم با جریان عزاداری محرم همراه شوند.

بازار تهران بنا به رسم قدیم و دسته‌های عزاداری شلوغش همیشه محل مناسبی برای این همراهی است و میان این شلوغی‌ها همیشه خارجی‌هایی را می‌توان دید که با نگاهی علاقه‌مند عزاداری ایرانی‌ها را دنبال می‌کنند.

خیلی اتفاقی گروهی از گردشگری هلندی را که برای اولین‌بار به ایران سفر کرده‌اند، در روز تاسوعای حسینی مقابل مسجد ارگ می‌بینیم. آن‌ها از این که موفق شده‌اند مراسم عزاداری محرم را در ایران ببینند ابراز خوشحالی می‌کنند و برای صحبت درباره‌اش با ایرانی‌ها ابراز تمایل نشان می‌دهند.

نذری‌خوران خارجی‌ها زیر باران +عکس

گردشگران نزدیک کاخ گلستان ایستاده بودند و با لذت قیمه‌ نذری می‌خوردند، کاخ به خاطر عاشورا و تاسوعا بسته است، از راهنمای تور دلیل آمدن‌شان را در این روز تعطیل به این محوطه تاریخی جویا می‌شوم که می‌گوید، به اصرار گردشگران به اینجا آمده‌اند، دوست داشتند مراسم عزاداری محرم را ببینند.

نذری‌خوران خارجی‌ها زیر باران +عکس

گردشگران که یک روز قبل از تاسوعا به ایران رسیده بودند، به راهنمای تورشان پیشنهاد می‌دهند آنها را برای دیدن مراسم عزاداری ببرد. راهنما هم بافت قدیم تهران را انتخاب می‌کند تا آن‌ها این مراسم را در تکایا و مساجد قدیمی تهران دنبال کنند.

نذری‌خوران خارجی‌ها زیر باران +عکس

راهنما در حالی که درگیر توزیع نذری بین گردشگران همراهش بود، می‌گوید: گردشگران از دیدن مراسم عزاداری ایرانی‌ها به هیجان می‌آیند و از اینکه می‌توانند این مراسم را از نزدیک ببینند بسیار خوشحال می‌شوند.

نذری‌خوران خارجی‌ها زیر باران +عکس

به نظر می‌رسد گردشگران از این‌که زیر باران غذای نذری ایرانی می‌خورند، لذت می‌برند. آن‌ها از راهنما می‌خواهند در صورت امکان داخل مسجد ارگ را هم ببینند. مسوول عزاداری قول این کار را می‌دهد و آن‌ها پس از خوردن غذای نذری به داخل مسجد می‌روند.
منبع: ایسنا


social code
برچسب ها: نذری، خران، نذری خوران، خارجی ها، خارجی، زیر باران، تصاویر،
ارسال توسط مهدی علیزاده
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin