تبلیغات
اخبار جهان اسلام - نیروهای ذخیره ارتش اسرائیل: در جنگ غزه شرکت نمی کنیم
اخبار جهان اسلام
تعجیل در فرج منجی عالم بشریت مهدی موعود (عج) صلوات...بیش از 50 نیروی ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی طی نامه ای اعتراضی اعلام کردند حاضر نیستند در جنایات این رژیم در غزه شرکت کنند....

اخبار جهان اسلام:

به گزارش مشرق، بیش از 50 نیروی ذخیره جوان ارتش رژیم صهیونیستی به جنایات وحشیانه این رژیم در نوار غزه واکنش نشان داده و با نوشتن یک نامه اعتراض آمیز اعلام کردند حاضر نیستند در این ارتش خدمت کنند.

این 50 اسرائیلی با انتشار این نامه اعتراض آمیز در روزنامه واشنگتن پست اعلام کردند: ما حاضر نیستیم به عنوان نیروهای ذخیره ارتش در جنگ غزه شرکت کنیم. امضا کنندگان این نامه با انتقاد از "نظامی کردن جامعه" توسط سیاستمداران اسرائیلی، حمله نظامی به نوار غزه را محکوم کردند.

هفته نامه آلمانی اشپیگل با اشاره به این نامه اعتراضی، آن را یک اقدام بی سابقه در تاریخ جنگ افروزی های رژیم صهیونیستی دانسته است. هر چند پیشتر نیز اعتراضات جسته و گریخته ای در ارتش اسرائیل به اقدامات نظامی علیه فلسطینی ها صورت گرفته است، اما این بار شمار بالای معترضان و این نکته که بیشتر آنها را زنان تشکیل می دهند، توجه اشپیگل را به خود جلب کرده است.

در میان زنانی که این نامه اعتراضی را امضا کرده اند "چن تامیر" یک استثناء است. این زن 34 ساله اسرائیلی اجباری نداشته که در ارتش حضور یابد. وی تابعیت کانادا را نیز دارد و در سن خدمت نظام ساکن تورنتو بوده است. تامیر در سن 17 سالگی داوطلبانه وارد ارتش اسرائیل شده و دو سال در مناطق شمالی اراضی اشغالی خدمت کرده است.

با این حال تامیر اکنون از هر گونه حضور در این ارتش سرباز می زند. وی به همراه دیگر نویسندگان نامه مذکور بر این باور است که حمله نظامی وحشیانه به نوار غزه ضرورتی نداشته است. آنها ضمن مخالفت با گسترش نظامی گری در بین مردم، راه حل اختلافات در خاورمیانه را دیپلماسی و مذاکره می دانند.

تامیر می گوید: ما این جنگ ها را بارها تجربه کرده ایم. اگر ما می خواهیم دو سال دیگر به نقطه ای که اکنون هستیم، باز نگردیم باید هر چه سریعتر محاصره نوار غزه را پایان دهیم و از اراضی اشغالی خارج شویم. ما برای این کار به یک راه حل سیاسی نیاز داریم نه یک اقدام نظامی. در این نامه همچنین موضوع اعزام نیروهای دفاعی به بخش های اجباری نیز مطرح شده است که طی آن اسرائیلی های عرب بیشتر به ادارات نظامی فرستاده می شوند در حالی که یهودیان به عضویت یگان های نظامی ویژه در می آیند.

در ساختار رژیم صهیونیستی شهرک نشینان به عنوان بخشی از نظامیان ذخیره به شمار می روند و نظامی گری جزئی از زندگی آنان است. این در حالی که سیاستمداران اسرائیلی نیز همواره به راه حل های نظامی می اندیشند و حل مسائل از طریق دیپلماتیک در اولویت آنان قرار ندارد. گفتنی است انتشار این نامه موجب انتقادهایی در سرزمین های اشغالی به این افراد شده است. تامیر می گوید در شبکه های اجتماعی وی را با عباراتی مانند خائن و الفاظ رکیک مورد دشنام قرار می دهند. وی با این حال تاکید می کند که این اقدام را برای بهبود شرایط کنونی انجام داده و به این کار ادامه خواهد داد.

منبع: مهرsocial code
برچسب ها: نیروهای، ذخیره، ارتش، اسراییل، شرکت، جنگ، غزه،
ارسال توسط مهدی علیزاده
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin