تبلیغات
اخبار جهان اسلام - 17 رمضان سالروز تاسیس مسجد جمکران
اخبار جهان اسلام
تعجیل در فرج منجی عالم بشریت مهدی موعود (عج) صلوات...مرتبه
تاریخ : سه شنبه 24 تیر 1393
۱۱۳ سال از آغاز دوران غیبت صغری و کبرای امام عصر(عج) سپری شده بود، یعنی در سال ۳۷۹ هجری قمری؛ سال‌هایی که بر مسلمانان بسختی گذشت و با رنج‌ها و خون‌‌دل خوردن‌ها همراه بود، دورانی که حضرت حجت(ع) به دومین نایب خود جناب محمدبن عثمان امر فرمودند به دعای فراوان برای تعجیل در فرج، اما غبار غفلت بر دل دوستان حضرت نشست و دعا را به دست فراموشی سپردند...
اخبار جهان اسلام:


دو سال بعد از غیبت صغری، دورانی آغاز شد که هنوز هم ما در امتداد آن به سر می بریم؛ دورانی که غیبت کبرای امام عصر(عج) نام گرفت و منتظران ظهورش در اشتیاق دیدار او لحظه شماری می کنند.

شب هفدهم رمضان سال ۳۷۳ هجری قمری، وجود مقدس و نازنین امام(عج) برای اولین بار در عالم بیداری دستور ساخت مسجد مقدس جمکران را به «حسن بن مثله» جمکرانی می دهند، تا این قطعه خاک و بقعه مقدس، مامن و پناهگاه و میعادگاهی برای چشم انتظاران ظهورش باشد تا دل سوختگان حضرتش گردهم آیند و با نماز و دعا و نیایش، طواف عشق به جای آورند.

در میان متون دینی و کتاب های ارزشمند می توان به کتاب شیخ صدوق اشاره کرد که ابوجعفر محمد بن علی بن بابویه در کتاب «مونس الحزین» به عنوان اولین کسی است که به تاریخ ساخت و دستور حضرت اشاره می کند.

چرا که زمان تاسیس این مسجد و مکان مقدس در دوران شیخ صدوق رقم خورد. هر چند منتظر ظهوریم، اما هنوز هم برای ظهور حضرتش دچار غفلت ایم و آنچنان که باید، به این مسجد مقدس توجهی نمی کنیم؛ مسجدی که ۴۲ سال پیش هم دوباره لطف حضرت حجت(عج) شامل حال آن شد و دستور توسعه و تجدید بنای آن را صادر فرمودند، مسجدی که ملجا و پناهگاه بزرگان دین، مراجع تقلید و خیل عاشقان حضرت است.


social code
برچسب ها: 17 رمضان، سالروز، تاسیس، مسجد، جمکران، مسجد جمکران، امام عصر عج،
ارسال توسط مهدی علیزاده
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin