تبلیغات
اخبار جهان اسلام - 734حمله به مسلمانان انگلیس در ۹ ماه
اخبار جهان اسلام
تعجیل در فرج منجی عالم بشریت مهدی موعود (عج) صلوات...مرتبه
تاریخ : یکشنبه 8 تیر 1393
روزنامه «گاردین» نوشت: آمارهایی که اخیرا در انگلیس منتشر شده، نشان می‌دهد روزانه دستکم دو حمله علیه مسلمانان این کشور صورت می‌گیرد. در این بین بیش از نیمی از قربانیان این حملات و مزاحمت‌ها زنان مسلمان محجبه هستند...

اخبار جهان اسلام:


این آمار چند روز پس از آن منتشر می‌شود که یک دانشجوی مسلمان عربستانی در انگلیس مورد حمله قرار گرفت و به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست داد. پلیس انگلیس می‌گوید با توجه به اینکه وی حجاب داشته و تلاشی هم برای سرقت اموال وی صورت نگرفته، احتمالا این حادثه دلایل اسلام‌ستیزانه داشته است.

محققان دانشگاه «تیساید» با استناد به آمارهای یکی از مراکزی که موارد حملات اسلام‌ستیزانه در انگلیس را ثبت می‌کند، گزارش داده‌اند که در 9 ماهی که از قتل یک سرباز انگلیسی به دست دو جوان سلفی افراط‌گرا می‌گذرد، دستکم 734 مورد گزارش حمله و مزاحمت‌های اسلام‌ستیزانه در انگلیس گزارش شده است.

این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 20درصد رشد داشته است. بر خلاف اغلب حملاتی که ریشه‌های نفرت نژادی و مذهبی دارد و در آن‌ها اغلب قربانیان مردان هستند، در مسئله اسلام‌ستیزی، زنان قربانیان اصلی هستند. 54درصد قربانیان حملات و مزاحمت‌ها علیه مسلمانان در انگلیس، زنان را هدف قرار داده است. این گزارش دلیل اصلی این موضوع را پوشیدن حجاب و مشخص بودن دین زنان مسلمان از روی ظاهر آن‌ها، اعلام کرده است.

گزارش منتشر شده همچنین نشان می‌دهد که از هر 6 مسلمانی که هدف مزاحمت و حمله قرار می‌گیرند، یک نفر از آن‌ها با این پیش‌فرض احتمال دارد پلیس گزارش‌های مربوط به حملات اسلام‌ستیزانه را پیگیری نکند، از گزارش حادثه خودداری می‌کند.

منبع: فارس


social code
برچسب ها: حمله، مسلمانان، مسلمان، ماه، انگلیس، اخبار، جهان،
ارسال توسط مهدی علیزاده
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin