تبلیغات
اخبار جهان اسلام - طفره شبکه‌های وهابی از مناظره با علمای شیعه و سنی
اخبار جهان اسلام
تعجیل در فرج منجی عالم بشریت مهدی موعود (عج) صلوات...مدتی است که شبکه قرآن و معارف سیما بر اساس رسالت رسانه‌ای خود به سؤالات و شبهاتی که از سوی شبکه‌های وهابی در رابطه با قیام امام حسین(ع) طرح می‌شود؛ پاسخ دادیم و چون از مبانی و ادله علمی خوبی برخورداریم از این شبکه‌ها خواستیم تا بستر یک برنامه زنده برای مناظره فراهم کنند...
به گزارش گروه فرهنگی مشرق به نقل از حوزه، شبکه‌های وهابی همچنان از مناظره با علمای شیعه و سنی در برنامه شب آسمانی طفره می‌روند.

برنامه شب آسمانی مدتی است که بر اساس رسالت رسانه‌ای خود به سؤالات و شبهاتی که از سوی شبکه‌های وهابی مطرح می‌شود به خصوص در رابطه با قیام امام حسین(ع) پاسخ داده است و از این شبکه‌ها خواسته تا بستر یک برنامه زنده برای مناظره فراهم کنند اما هیچ یک از این شبکه‌ها این مناظره را نپذیرفتند.

دکتر خسروی مجری برنامه شب آسمانی، شب گذشته در ابتدای این برنامه با اظهار تاسف از رفتارهای شبکه‌های معاند و وهابی در رابطه با برگزاری یک مناظره صحیح براساس قوانین رسانه ای؛ گفت: مدتی است که شبکه قرآن و معارف سیما بر اساس رسالت رسانه‌ای خود به سؤالات و شبهاتی که از سوی شبکه‌های وهابی در رابطه با قیام امام حسین(ع) طرح می‌شود؛ پاسخ دادیم و چون از مبانی و ادله علمی خوبی برخورداریم از این شبکه‌ها خواستیم تا بستر یک برنامه زنده برای مناظره فراهم کنند. اما هیچ یک از این شبکه‌ها این مناظره را نپذیرفتند.

وی افزود: حتی از آنها خواستیم که اگر حاضر به مناظره در استودیو نیستید؛ ما حاضریم مناظره‌ای سیگنالی داشته باشیم اما این شبکه‌ها مناظره سیگنال به سیگنال را نیز نپذیرفتند و فقط به صورت صوری مجری این برنامه به ما ایمیل زد با این مضمون که ما برای مناظره آماده ایم و شماره‌ای هم اعلام کردند و خواستند "برای مناظره با این شماره تماس بگیرید". این شبکه در اقدامی عجیب برنامه را یک ساعت پیش از برنامه زنده ما گذاشتند؛ تا در صورت برقرای ارتباط و مناظره تفاوت ساعت پخش امکان مناظره زنده را از بین ببرد.

خسروی این رفتارها را عوام فریبانه خواند و افزود: با وجود این رفتارهای عوام فریب ما همچنان حاضر شدیم تا تماس تلفنی با آنها داشته باشیم و لذا دقایقی پیش مناظره‌ای را شکل دادیم و با یکی از همین شبکه‌ها که شماره اعلام کرده بودند تماس گرفتیم که هر چند این افراد تماس سیگنال به سیگنال را با ما برقرار کردند اما متأسفانه با رفتاری غیر اصولی در مناظره ها؛ از پاسخگویی به کارشناسان برنامه حجت الاسلام ابوالقاسمی کارشناس شیعه و ماموستا اقبال بهمنی از بزرگان اهل تسنن فرار کردند و حاضر به صحبت با آنان نشدند.

در طول برنامه زنده شب آسمانی این مناظره به صورت کامل پخش گردید تا بینندگان و مخاطبان بدانند که این شبکه‌ها با بهانه آوردن‌های بی دلیل سعی در فرار از مناظره با کارشناسان مذهبی شیعه و برادران اهل سنت دارند.

ماموستا اقبال بهمنی از فضلای اهل سنت نیز در ادامه در رابطه با وهابیت گفت: جریانی که روزی به اسم وهابیت و روزی دیگر به نام سلفی گری رواج یافته؛ جریانی است که ما نام افراطی گری بر روی آن می‌گذاریم افراد این جریان خودشان را مؤمن می‌دانند و افراد دیگر را مشرک. مثلا اگر کسی توسل را قبول داشته باشد؛ وی را مشرک می‌خوانند.

وی ادامه داد: در حدیثی در مسند امام احمد از پیامبر آمده که می‌فرماید: "من از خداوند درخواست کردم که بعد از من جمع امتم را بر گمراهی و ضلالت قرار ندهد و خداوند نیز این را به من عطا نمود" این حدیث می‌رساند که امت اسلامی مشرک نیستند اما این وهابی‌ها و سلفی‌ها امروز همه را مشرک می‌دانند و خود را مؤمن و این اشتباهی بسیار بزرگ است.

این برادر اهل سنت اظهار داشت: جریانهای افراطی از گذشته نیز وجود داشته اند و به همواره به بدنه اسلام ضربه‌های زیادی زده اند زمانی به صورت خوارج بوده اند و امام علی (ع) را شهید کردند و امروز دستانشان را به قتل مسلمانان آلوده کرده اند.

وی تاکید کرد: این افراطی گری‌ها جزء هیچ یک از 4 دسته اهل سنت نیستند. چرا که کشتار مسلمانان در اسلام هیچ جایی ندارد. در مذهب شافعی حتی روایتی داریم که اگر کسی مرتد شد؛ تنها زمانی باید با او مبارزه کرد و او را کشت؛ که علیه اسلام فعالیت می‌کند و در غیر این صورت جایز نیست حتی مرتد از دین را کشت. ولی شاهدیم سال 88 در کردستان این گروه‌های افراطی شیخ الاسلام را که از بزرگان و فضلای بلندمرتبه کردستان بود؛ کشتند و به او اتهام ارتداد زندند به این جرم که با جمهوری اسلامی همکاری دارد.

در ادامه برنامه حجت الاسلام ابوالقاسمی نیز در رابطه با اینکه وهابی‌ها برخلاف گفته شان با برادران اهل سنت با مدارا برخورد نمی کنند؛ گفت: در کتاب عجائب الآثار عبدالرحمن جبرتی از مورخین متمایل به وهابیت در جلد 3 آمده که وهابی‌ها به طائف که همگی سنی بوده اند؛ حمله کردند و طائف در برابر آنها سه روز مقاومت کرد، اما در نهایت آنها طائف را گرفتند تمام مردها را کشتند و زنان و کودکان را به بردگی بردند.

این کارشناس مذهبی بیان کرد: امروز نیز شاهدیم که وهابی‌ها جنایات زیادی در برابر برادران اهل سنت انجام می‌دهند به طوری که هفته گذشته در سوریه به خانه یک مهندس حمله کردند و می‌خواستند به همسرش تعرض کنند و آن مهندس با یک نارنجک هم خودش و زنش را به شهادت رساند و هم 8 نفر از آنها را کشت، مسلما اینها هیچ اتصالی به هیچ یک از جریانات اسلامی سنی ندارند و تنها افراطی هایی هستند که امده اند به اسلام ضربه بزنند و چهره مسلمانان را در جهان مخدوش کنند.


social code
برچسب ها: طفره، شبکه های، وهابی، مناطره، علمای، شیعه، سنی،
ارسال توسط مهدی علیزاده
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin