تبلیغات
اخبار جهان اسلام - عالم بزرگ اهل سنت:شیعه علی هستم
اخبار جهان اسلام
تعجیل در فرج منجی عالم بشریت مهدی موعود (عج) صلوات...مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 6 آذر 1392
کارشناس شبکه وهابی بر خلاف واقعیت موجود مدعی شد اهل سنت در مجالس عزاداری امام حسین(ع) و اولادش شرکت نمی‌کنند... به گزارش مشرق به نقل از رسا، عبدالمجید ظهرابی کارشناس شبکه وهابی نور مدعی شد: اهل سنت در مجالس عزاداری امام حسین(ع) و اولادش شرکت نمی کنند.


این کارشناس در حالی این ادعا را می کند که امام جمعه اهل سنت تربت جام می گوید: اهل بیت(ع) متعلق به اسلام هستند و اهل سنت نیز به اهل بیت محبت و مودت دارند و وظیفه خود می دانند در مجالس عزاداری امام حسین(ع) و اولادش شرکت کنند.

مولوی جامی الاحمدی با اشاره در مورد سیدالشهدا و یارانش می گوید: امام حسین (ع) با عده ای از اصحاب و فرزندان پیامبر (ص) درمقابل منافقین و دشمنان اسلام با شهامت و رشادت ایستادند و با نثار خون خود و اهل بیت(ع) درخت اسلام را آبیاری کردند.

همچنین ایشان در مورد اجر معنوی گریه بر امام حسین (ع)، اظهار داشت: عزای امام حسین(ع) اجر معنوی دارد اما به سیره، روش و منش امام حسین(ع) باید عمل کنیم تا شیعه واقعی باشیم.

وی تصریح کرد: دشمنان اسلام گلویی را بریدند که پیامبر آنجا را می بوسید و امام حسین(ع) هنگام اقامه نماز بر شانه پیامبر می رفت.

اهل بیت (ع) متعلق به اسلام هستند

امام جمعه اهل سنت تربت جام افزود: اهل بیت متعلق به اسلام هستند و اهل سنت نیز به اهل بیت محبت و مودت دارند و وظیفه خود می دانند در مجالس عزاداری امام حسین (ع) و اولادش شرکت کنند.

وی خاطر نشان کرد: اهل بیت(ع) متعلق به شیعه نیست و اهل سنت نیز اهل بیت(ع) را دوست دارند.

وی تاکید کرد: اهل سنت اهل بیت پیامبر(ص) را برخود مقدم می دانند و هیچ کسی حق ندارد حرفی بر علیه اهل بیت(ع) بزند.

مولوی جامی الاحمدی ابراز داشت: باید ببینیم که حضرت علی(ع) و اولادش و امام جعفر صادق (ع) چه کردند، اگر به روش آن بزرگان عمل کردیم شیعه هستیم.

با آنکه سنیم شیعه علی (ع) هستم

وی بیان کرد: من که سنی هستم من هم شیعه علی(ع) هستم، علی(ع) سنت پیامبر را اجرا کرد و ما باید از شهامت، ایثار، صبر، زهد، تقوا، گذشت، مبارزه، استقامت و فداکاری امام حسین (ع) درس بگیریم و دستورات امام را اجرا کنیم.

محبت به اهل بیت (ع) محور وحدت است

امام جمعه اهل سنت تربت جام تاکید کرد: محبت، دوستی و مودت به اهل بیت(ع) و اصحاب گرامی محور وحدت است و محبت ما به اهل بیت اعتقاد و عقیده ماست.

ایشان در ادامه گفت: از خدا می خواهم ما را پیروان راستین اهل بیت(ع) قرار دهد و از فیوضات و برکات امام حسین(ع) و اولادش ما را بهره مند سازد.

امام جمعه اهل سنت با اشاره به حضور اهل سنت در مجالس عزاداری گفت: اهل سنت ضمن شرکت در مجالس عزاداری در منازل خود مجلس عزای حسین(ع) برگزار می کنند و مرثیه خوانی برای امام حسین (ع) دارند.

در ادامه امام جمعه تربت جام با تسلیت ایام سوگواری سید و سالارشهیدان گفت: محبت مردم شیعه و سنی به اهل بیت امری بسیار واضح و مشترک بین همه فرق اسلامی است

social code
برچسب ها: عالم، بزرگ، اهل سنت، شیعه، علی، اهل، سنت،
ارسال توسط مهدی علیزاده
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin