اخبار جهان اسلام
تعجیل در فرج منجی عالم بشریت مهدی موعود (عج) صلوات...در عرفان حلقه اعتقادات شیطان پرستان ترویج می شود. منظور این است که این فرقه شیطان پرستند؟

پاسخ:
ما نمی خواهیم بگوییم که پیروان عرفان حلقه شیطان پرستند. گفته ما این بود که بعضی از عقاید سران عرفان حلقه در بعضی از محورها غیر اسلامی است. مثلا اعتقاد ان ها در باب شیطان دقیقا همان گفته شیطان پرستان است. آن چه واقعیت دارد این است که آن بینشی را که هالیوود نتوانسته در میان جوانان ما جا بیندازد و ابزار هنر با همه نفوذ و ماندگاری اش، نتوانسته به آن جامه عمل بپوشاند، که همان ترویج تلقی شیطان پرستان از موجودی به نام شیطان است، توسط یک فرقه به ظاهر اسلامی الان دارد ترویج می شود. از مطالبی که در بخش های دیگر سایت آمده است، معلوم شد که آن چه موضوع و محور اشتراک قرار گرفته است همان اتحاد در تعلیمات و آموزه هاست. ما با اسم کاری نداریم و اساسا اسم و نام، دخلی در تقریب مبانی ندارد؛ بنا بر این اگر اشتراک در نام باشد، اتحاد ایجاد نمی شود و افق واحد تشکیل نمی شود. آن چه که مکاتب و نحله های به ظاهر متشتت را در یک مسیر قرار می دهد و باعث قرابت آن ها می شود، اشتراک در آموزه ها و مبانی است. بنا براین اگر نام ها مختلف باشد و بینش و نگرش واحد باشد، این تعدد اسامی باعث تعدد راه و تعدد مسیر و تعدد غایت نخواهد شد و در نگاه علمی و در رصد یک پژوهشگر، یکی خواهند بود.
البته ما این موضوع را (دیدگاهی که درباره شیطان دارند) که در بین طاهری و سردمداران عرفان حلقه ترویج می شود به حساب اعضای عادی که مبانی غیر اسلامی افکار طاهری خبر ندارند، نمی گذاریم.
بسیاری از افرادی که در کلاس ها و دوره های عرفان حلقه حضور پیدا کرده اند از این افکار بی خبرند. بنا بر این حساب این دسته را باید از رهبران عرفان حلقه جدا کرد.
البته خوش بختانه در موارد زیادی وقتی این دسته افراد از ریشه های افکار طاهری با خبر شده اند، از این فرقه جدا شده اند.
 
حمزه شریفی دوست
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic