اخبار جهان اسلام
تعجیل در فرج منجی عالم بشریت مهدی موعود (عج) صلوات...لا تختموا بغیر الفضه فان رسول الله علیه و آله قال” جز انگشتر نقره بدست مكنید زیرا پیامبر فرمود خدا پاك نكند دستی كه در آن انگشتر آهن باشد .
نقره صد ها بار بیش از سایر مواد ضد عفونی كننده موثر است و ۶۵۰ میكرب را از بین می برد. شاید خود شما كه همیشه یك انگشتر نقره با نگین عقیق در دست دارید ,اطلاع نداشته باشید كه چه خاصیت بزرگی در این فلز گرانبها هست وچگونه بدون اینكه خود بدانید مراقب سلامت شماست.
جواهربازار - نمایشگاه و فروشگاه آنلاین جواهرات و سنگ های قیمتی

اخیرا” دكتر هاری ماركراف استاد پزشكی دانشگاه سانت دویس پس از آزمایشهای متعدد اعلام كرد كه نقره صدها بار بیش از سایر داروهای ضد عفونی و ضد میكرب , میكربها را از بین می برد در حالیكه نقره به تنهایی می تواند ۶۵۰ میكرب را نابود كند بدون اینكه مانند دیگر ضد عفونیها عوارض بعدی بر جای گذارد.

استاد دیگری بنام چالز فوكس دارویی از نقره تهیه كرده است به نام سولفادیازین نقره , كه در معالجه سر ما خوردگی و جوش های پوستی و در هفتاد در صد سوختگیهای جلدی مورد استفاده قرار می گیرد .


همچنین شر كت های هواپیمایی انگلستان , سویس , آلمان , اسكاندیناوی, فرانسه ,كانادا , ایتالیا , ژاپن و… از آن در داخل هواپیما به عنوان یك میكرب كش قوی استفاده می كنند . حتی در سویس برای ضد عفونی كردن آب آشامیدنی شهر از نقره استفاده می كنند. فضه ( نقره ) در تفریح و دلگشایی قلب , نزدیك به یا قوت است . برای بد بویی دهان و رفع رطوبتهای لزج و عفونت بلغم و مالیخولیا , دیوانگی , وسواس , سرفه , استسقا , طحال , سنگ مثانه و كلیه ها سودمند است .


در منابعی دیگر آمده :
ضمادش تحلیل برنده ورمها و با جیوه كشته شده برای رفع بواسیر مفید است. نقره در داروهای چشم جهت روشنایی و تقویت چشم سودمند است , مصلح ضرر نقره , كتیرا است .


خاصیّت دیگر نقره که مهم و فوق العاده جالب توجّه است اینکه دانشمندان دریافته اند که در نقره خاصیت میکروب کشی قوی وجود دارد، بطوریکه آبی که در ظرف نقره ریخته می شود هیچوقت کثیف نمی گردد و همواره بدون میکروب و باکتری باقی می ماند که آنهم بدلیل داشتن یونهای نقره در داخل آب می باشد.


اگر روی جسمی که آب نقره داده شده باشد، اسید نیتریک بریزیم رنگ فلز زیر آب نقره سبز می گردد.
در محک زدن نقره استرلینک با قطره ای اسیدنیتریک نقره یک رنگ کرم مات بخود می گیرد.
نقره دارای خواص قارچ‌ کشی است و در مواردی از آن در فرایندهای سالم سازی (Sterilization) آب استفاده می‌شود.


رسانایی عالی نقره موجب کاربرد هرچه بیشتر آن در الکتروتکنیک شده است. از آلیاژهایی که در آنها نقره بعنوان جزئی از کل مصرف می‌شود، می‌توان ملغمه‌های دندانپزشکی و پیستونهای موتور بلبرینگ را نام برد.


به نوشته روزنامه روسی “وزگلیاد” نقره فشار خون را بالا می‌برد.

آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic