اخبار جهان اسلام
تعجیل در فرج منجی عالم بشریت مهدی موعود (عج) صلوات...  نمایندگان مجلس افشا و محکوم کردند:
درخشش کاذب عرفان حلقه‌ها درآسمان فریب


گروه منحرف ودروغین عرفان حلقه‌ها که مدعی عرفانگرایی است، از دهه ۷۰ بادسیسه یک سرخورده سیاسی در کشورمان به وجود آمده است . این افراد با ادعای جعلی درمان‌ بیماران به روش متافیزیکی درصدد فریب مردم وبه ویزه جوانان هستند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، محمد علی طاهری، قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی در خیابان لاله زار در برابر تئاتر نصر و جامع باربد وظیفه تبلیغ نمایش‌ها را به عهده داشته است و پس از چندی به کارهاى برقى و سیم کشى می پردازد و عنوان مهندس برق را بر اساس این اطلاعات فنى براى خود انتخاب می کند. ایشان هیچ گونه تحصیلات دانشگاهى و حوزه اى ندارد. وی در اوایل انقلاب به گروه کومله گرایش پیدا می کند و از هواداران این گروه می شود. اما به علت موضع گیرى هاى مسلحانه این گروه مارکسیستى با دولت بازرگان که منجر به شکست و فرار آن‌ها به کردستان عراق می شود ایشان مدتى پنهان می شود. در سال‌هاى اولیه انقلاب اسلامى شکست نظامى و سیاسى گروه‌هاى چپ، باعث سرخوردگى هواداران آن‌ها شده و موجب می شود که طیف وسیعى از آن‌ها که مذهب جارى را قبول نداشتند و در عمل نتوانسته بودند مارکسیسم را در ایران جا بیندازند به مسایل معنوى منهاى مذهب روى آورند. بعضى از این هواداران براى پرکردن خلاء فکرى و معنوى خود جذب ادبیات شده و بعضى جذب عرفان‌هاى گوناگون مانند مکاتب چینى، ژاپنى، و هندى شدند. دیدگاه های طاهری به لحاظ مبنایی و اصولی به مرام های شبه عرفانی شرقی برمی‌گردد یعنی به نظریه روح کیهانی که منسوب به « لی هنگجی » (مشهور به فالون دافا) است. که البته در آثار پائولو کوئیلو هم به این مطلب تصریح شده است؛ حرف‌هاى میکائو یوسوئى(Mikao Usui) بنیانگذار مکتب «رى کى» (Reiki) را به خوبى می توان در سخنرانى ها و نوشته هاى وی دید. در مجموع ریشه این مرام به اواخر قرن ۱۹می رسد. اخیرا تعدادی از پیروان این نوع عرفان کاذب در شهر شیراز دستگیر شدند . این افراد در شبکه‌های به ظاهر ورزشی، درمانی و عرفانی، تربیت مربی بوده و با دریافت مبالغی ابتدا مراجعان را به عضویت این فرقه درآورده و با تبلیغ کارآمدی روش‌های خود و ادعاهای دروغ مبنی بر بی نظیر بودن شیوه خود، باعث شکار دیگر آحاد نیازمند جامعه می شدند و برای ادامه فعالیتشان  دست به هر اقدامی از جمله جعل عناوین و ... زده بودند. نمایندگان مجلس در این مورد اظهار نظر کردند:

 

 

رسانه ها و دستگاه های فرهنگی، فرقه های انحرافی را افشا کنند

 

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه دستگاه‌های فرهنگی نباید اجازه دهند که فرقه‌های انحرافی، رفتارهای زیرزمینی داشته باشند، گفت: دستگاه‌های فرهنگی باید با شناسایی ترویج کنندگان این فرقه‌ها و ارائه دیدگاه آن‌ها و دفاع از واقعیات دینی از سوی کارشناسان مذهبی، مردم را در شرایطی قرار دهند که خود به کاذب بودن این فرقه‌ها پی ببرند.

سید مهدی موسوی‌نژاد با بیان اینکه سیاستگذاران و تصمیم‌گیران فرقه‌های انحرافی باید توسط دستگاه‌های امنیتی شناسایی و دستگیر شوند و با آن‌ها از راه قانونی برخورد شود، گفت: افرادی که جذب این فرقه‌ها می‌شوند، به دلیل نداشتن آگاهی لازم در مورد این نوع فرقه‌ها، فریب آن‌ها را می‌خورند.

 نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: جوانان تشنه دانستن حقیقت هستند  و باید با ارائه واقعیات دین به زبان ساده، آب نوشان حقیقی را به کام آن‌ها بچشانیم تا به دنبال کسب حقیقت، دچار انحراف نشوند.

 موسوی‌نژاد، تصریح کرد: دستگاه‌های فرهنگی نیز باید این فرقه‌ها را رصد کنند و در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه در مورد کاذب بودن عقاید این فرقه‌ها تحقیق کرده و نتیجه این اندیشه‌های باطل  را  به زبان ساده به جوانان کشور ارائه دهند، چراکه چنانچه در این مورد برجستهسازی نکنیم و واقعیات را به نمایش نگذاریم، دامنه این نوع عرفان‌ها در جامعه گسترش خواهد یافت.

 عضو کمیسیون انرژی مجلس، یادآورشد: رسانه‌ها و دستگاه‌های فرهنگی از جمله سازمان صدا و سیما، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی در این مورد نقش بسیار مهمی دارند و باید با شناسایی این چهره‌ها و ارائه دیدگاه آن‌ها و دفاع از واقعیات دینی از سوی کارشناسان مذهبی، مردم را در شرایطی قرار دهند که خود به کاذب بودن این فرقه‌ها پی ببرند  و مسئولان نباید اجازه دهند که این فرقه‌ها رفتارهای زیرزمینی داشته باشند.

رسانه‌ها همچون انبیای الهی، رسالت بزرگی بر دوش دارند

 

عضو فراکسیون روحانیون مجلس، در مورد راه مقابله با فرقه‌های کاذب در کشور گفت: رسانه‌ها همچون انبیا ی الهی، رسالت بزرگی بر دوش می‌کشند و باید برای آشکار کردن ماهیت دشمنان و دامی که به روش عرفان‌های کاذب بر سر راه جوانان گسترده‌اند، اطلاع رسانی کنند.

سید محمد باقرعبادی در مورد فعالیت فرقه انحرافی وکذاب عرفان حلقه در کشور گفت: متاسفانه معضل ترویج عرفان‌های کاذب در سال‌های اخیر درکشور به وجود آمده است و این اقدام با دسیسه استعمارگران به منظور انحراف جوانان از دین مبین اسلام برنامه‌ریزی شده است.

 نماینده مردم بیرجند، در میان و خوسف درمجلس شورای اسلامی افزود: دستگاه‌های فرهنگی از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صدا و سیما، سازمان تبلیغات اسلامی و سایر رسانه‌ها دراین مورد همچون انبیای الهی، رسالت بزرگی را بر دوش می‌کشند و باید برای آشکار کردن ماهیت دشمنان و دامی که به این روش بر سر راه جوانان گسترده‌اند، اطلاع رسانی کنند.

 عبادی تصریح کرد: طبیعتا میل به عرفان، غیب و خدا درذات هر انسانی وجود دارد، ولی باید به جوانان روش صحیح استفاده از آن‌ها را آموزش دهیم تا در این راه دچار اشتباه نشوند، چراکه درصورتی که دردام بیگانگان اسیر شوند، توسل به عرفان‌های دروغین آن‌ها را به سمت بت پرستی سوق می‌دهد.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآورشد: جوانان باید بدانند که پیروی کردن ازعرفان‌های کاذب فایده‌ای برای آن‌ها نداشته و تنها به گرفتار شدنشان دردام اعتیاد، فساد و تباهی منجر خواهدشد.

بصیرت دهی راه مقابله با فرقه های انحرافی است

 

عضو فراکسیون روحانیون مجلس در مورد راه مقابله با فرقه های کاذب در کشور گفت: باید فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بربصیرت‌دهی را نه تنها در مسائل سیاسی، بلکه در مسائل مذهبی نیز سرلوحه فعالیت‌هایمان قرار دهیم. تا از انحراف جوانان توسط این فرقه‌های انحرافی جلوگیری کنیم.

سید علی محمد بزرگواری در مورد فعالیت فرقه انحرافی عرفان حلقه در کشور گفت: بزرگان دین در طول سال‌ها درمورد خطر انحراف به وسیله عرفان‌های کاذب از جمله صوفی‌گری ، بهائیت و ....به مسلمانان تذکر داده‌اند. چراکه پیروان این نوع عرفان‌های جعلی، افراد را با وعده‌های دروغین اغفال می‌کنند.

 نماینده مردم کهکیلویه، بهمئی و چرام در مجلس شورای اسلامی درادامه افزود: این نوع عرفان‌های کاذب از قدیم وجود داشته همچون فرقه بهائیت درایران و وهابیت درعربستان سعودی از سوی دشمنان انگلیسی به وجود آمده است و استعمارگران به این روش وارد میدان مسلمانان شدند.

 بزرگواری، تصریح کرد: بهترین راهکار مقابله با این فرقه‌ها این است که با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران قدرت و ابزارهای لازم را برای مبارزه با فرقه‌های انحرافی دارد باید از طریق رسانه‌ها و کارشناسان مذهبی در اماکن آموزشی از جمله دانشگاه‌ها و مدارس به مردم به‌ویژه به جوانان دراین مورد آگاهی دهند چراکه افراد از روی ناآگاهی به دنبال این فرقه‌ها می‌روند در این صورت است که به اشتباهات خود پی می‌برند.

 عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، عنوان کرد: مقام معظم رهبری بربصیرت‌دهی تاکید فروان داشتند باید این فرمایش ایشان را نه تنها در مسائل سیاسی  بلکه در مسائل مذهبی نیز سرلوحه فعالیت‌هایمان قرار دهیم. از این طریق می‌توانیم ازانحراف جوانان توسط این فرقه‌های انحرافی جلوگیری کرده  و آن‌ها را در مقابل این نوع تهاجمات واکسینه کنیم./

 

 منبع: خبرگزاری خانه ملت

آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات