اخبار جهان اسلام
تعجیل در فرج منجی عالم بشریت مهدی موعود (عج) صلوات...رییس موسسه تحقیقاتی ولی‌عصر (عج)

در مقابل وهابیت حالت تهاجمی داشته باشیم

رییس موسسه تحقیقاتی ولی‌عصر (عج) گفت: ما باید در مقابل وهابیت حالت تهاجمی داشته باشیم، زیرا اگر تدافعی عمل کنیم، ضربه خواهیم خورد.

به گزارش مرکز خبر حوزه، حجت‌السلام والمسلمین حسینی قزوینی در نشست بررسی وهابیت در مدرسه علمیه امام عصر (عج) قم اظهار داشت: وهابی‌ها در ایام حج سال گذشته 10 میلیون جزوه، سی‌دی و کاست به صورت رایگان به سی ‌زبان زنده دنیا میان حجاج توزیع کرده‌اند که 90 درصد مطالب ضد شیعی بود.

وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل حکومت اسلامی مبتنی بر مکتب تشیع دشمنان در تهاجم و حرکت‌های مذبوحانه علیه شیعه جدی‌تر وارد عمل شدند.

رییس موسسه تحقیقاتی ولی‌عصر (عج) تصریح کرد: دشمنان از تمام ظرفیت‌های خود علیه نظام اسلامی که برخاسته از فرهنگ اهل‌بیت (ع) است، بهره‌برداری کردند.

حجت‌السلام والمسلمین حسینی قزوینی خاطرنشان کرد: در طی سی سال اخیر کتب و جزواتی که علیه شیعه در عربستان و کشورهای وابسته منتشر شده، یک هزارم آن علیه یهود و صهیونیزم منتشر نشده است.

وی افزود: دولت عربستان کتاب دکتر غفاری را که مفصل‌ترین کتاب در طول 15 قرن اخیر علیه شیعه است را برای اکثر کتابخانه‌های جهان ارسال کرده و نیز جزء کتب درسی دانشگاه بین‌المللی مدینه قرار داده است.

حجت‌السلام والمسلمین حسینی قزوینی بیان داشت: ما به سفارش مرحوم آیت‌الله العظمی فاضل‌لنکرانی جوابی را برای آن نوشته‌ایم که بسیار دقیق پاسخ‌گوی شبهات است.

وی گفت: در حوزه نشریات و اینترنت40 هزار سایت فعال اینترنتی وهابیت علیه شیعه کار می‌کنند.

رییس موسسه تحقیقاتی ولی‌عصر (عج) در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از کم‌کاری در پاسخ‌گویی به شبهات علیه مکتب اهل‌بیت (ع) تصریح کرد: ما کمبود امکانات و نیروی نخبه و فعال نداریم، زیرا جوان ایرانی در هر حوزه‌ای که وارد می‌شود افتخار می‌آفریند، آنچه که ما کم داریم روحیه دفاع از مکتب اهل‌بیت(ع) در عمل است.

وی یادآور شد: باید به اندازه کافی به مباحث پاسخ‌گویی به شبهات در حوزه پرداخته شود و اساتید و طلاب در این زمینه تلاش بیشتری انجام دهند.

این استاد حوزه خاطرنشان کرد: وهابی‌ها تمام احترامات را می‌شکنند و کسی هم پاسخ‌گوی آنان نیست، اگر کسی با الفبای فرهنگ شیعه آشنا باشد و با بالاترین مقام علمی وهابیت بحث کند همان لحظه اول او را محکوم خواهد کرد، زیرا آنها سرابی‌ بیش نیستند.

حجت‌السلام والمسلمین حسینی قزوینی گفت: با اعلام آمادگی آیت‌الله العظمی مکارم‌شیرازی برای مناظره، هیچ عالم وهابی حاضر و یا اعلام آمادگی نکرد و فقط سایت‌های آنان فحاشی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: وهابیت استخوان گلوی جهان اسلام است به گونه‌ای که حتی وهابی‌های افراطی دولت عربستان را هم دچار مشکل کرده‌اند و خود آنان بارها این مطلب را اعلام نموده‌اند.

رییس موسسه تحقیقاتی ولی‌عصر (عج) اظهار داشت: ما باید با اندیشه‌ها، مبانی فکری و کارنامه جنایات بنیانگذاران وهابیت آشنا شویم و آن را برای مردم بیان کنیم.

حجت‌السلام والمسلمین حسینی قزوینی گفت: شناسایی نکات حساس و اهرمی که وهابیت علیه شیعه استفاده می‌کند، ضروری است

آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات