اخبار جهان اسلام
تعجیل در فرج منجی عالم بشریت مهدی موعود (عج) صلوات...خوشحالی وهابیون از اظهارات یاسر الحبیب

اگرچه این سخنان سخیف مفتی اعظم عربستان بسیار تلخ است و باید مورد عبرت افراطیون قرار گیرد، اما در درون خود شامل اعتراف جالبی نیز هست ؛ اعتراف به اینکه مذهب تشیع علیرغم تبلیغات فراوان و پرحجم وهابیت بیشترین انتشار را دارد. مفتیان وهابی تاکنون رشد روزافزون پیروان مکتب اهل بیت(ع) در جهان را انکار می کردند.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ به نقل از سایت خبری شیعیان عربستان (راصد)، «شیخ عبدالعزیز آل الشیخ» مفتی اول سعودی گفت: «بعد از اسائه ی ادب یاسر الحبیب به ام المؤمنین عایشه، انتشار مذهب تشیع در کشورهای عربی و اسلامی متوقف شده است».

وی در دیدار امروز خود با ائمه جمعه و جماعات مساجد عربستان سعودی گفت: «سخنان یاسر الحبیب روحانی شیعه کویتی باعث شد تا بسیاری از اهل سنت که تمایلی به تشیع داشتند، از مسیر انحرافی(!) خود برگشته و راه مستقیم را برگزینند»!

آل الشیخ ادامه داد: «مخبرین ما در کشورهای عربی به من اطلاع دادند عده زیادی از اهل سنتی که شیعه شده بودند، به خصوص در شمال آفریقا پس از گفته های یاسر الحبیب متوجه شده اند که تشیع مذهبی باطل است و به مذهب حق(!) برگشته اند»!

آل الشیخ در کنایه و تعریضی توهین آمیز اضافه کرد: «شیعیان که خود را پشت دیوار مظلوم نمایی و شهادت(!) پنهان کرده بودند، دستشان رو شده و مشخص گردیده که اینها قومی خبیث(!) هستند. سخنان الحبیب، نعمت و عنایتی از سوی خداوند بود تا باطن واقعی شیعیان روشن شود».

اگرچه این سخنان سخیف مفتی اعظم عربستان بسیار تلخ است و باید مورد توجه و عبرت حامیان انگشت شمار یاسر الحبیب روحانی نمای مقیم لندن قرار گیرد، اما در درون خود شامل اعتراف جالبی نیز هست ؛ اعتراف به اینکه مذهب تشیع علیرغم تبلیغات فراوان و پرحجم وهابیت، بیشترین انتشار را دارد. مفتیان وهابی تاکنون رشد روزافزون پیروان مکتب اهل بیت(ع) در جهان را انکار می کردند.

شایان ذکر است شخصی به نام «یاسر الحبیب» که صلاحیت پوشیدن لباس روحانیت را ندارد و مورد تأیید حوزه های علمیه و مراجع عظام نیست در ماه مبارک رمضان گذشته، در مراسمی که در سالروز مرگ عایشه همسر پیامبر(ص) برگزار کرد سخنان موهن و خلافی را بر زبان آورد که موجب ایجاد مشکلات زیادی برای شیعیان کویت و عربستان شد. علمای شیعه ی این دو کشور ـ از جمله «شیخ عَمری»، «شیخ حسین معتوق»، «شیخ حسن صفار»، «شیخ علی آل محسن»، «شیخ عبدالجلیل السمین»، «شیخ نمر» و «سید هاشم السلمان» ـ مواضع سختی در برابر وی گرفته و او را از خود طرد کرده اند.

جالب اینکه در پی ایجاد برخی فشارهای حقوقی بر وی، دولت انگلستان و سازمان های به اصطلاح حقوق بشری این کشور، از او حمایت می کنند

منبع:انجمن گفتگوی دینی

آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات