اخبار جهان اسلام
تعجیل در فرج منجی عالم بشریت مهدی موعود (عج) صلوات...در یکی از پاسخ های شما آمده بود که قانون جذب به هیچ وجه تایید اسلامی ندارد و کسانی هم که در کشور طرفدار قانون جذبند و سخنرانی می کنند و حدیث هم می خوانند، اسلام شناس نیستند. می خواستم بپرسم که اگر قانون جذب اسلامی نیست و به گفته شما بعضی از پشت پرده های جذب، ضد دینی است و با آداب دینی نمی سازد؛ چطوری گذاشتند وارد کشور شود و چرا اجازه دادند فیلم راز از تلویزیون پخش شود و چطور به کشور وارد شد؟

جواب:
در جواب شما باید بگوییم: اولا دقیقا معلوم نیست که چرا و با چه هدفی این فیلم پخش شد. شاید فکر می کردند که این یک ایده جدید و علمی و قابل دفاع است. ظاهرا کسانی که اقدام به پخش فیلم کردند، از موسسه ای که پشت فیلم راز قرار دارد، خیلی با خبر نبودند و نمی دانستند که عموم کارشناسانی که در فیلم راز ظاهر شدند مثل مایکل برنارد و جک کنفیلد و .. عضو یک موسسه در آمریکا هستند که از طرف این موسسه پشتیبانی تبلیغاتی و مالی می شوند، یعنی همان گروه Evolutionary Leaders. هر چند هیچ کدام از این افراد به عنوان صاحب نظر در رشته های علمی مطرح نیستند و این افراد بیشتر سخنران و یا نویسنده هستند.

از طرف دیگر این ایده که نه فیزیک دانان کوانتوم آن را تایید کرده اند و نه روان شناسان مطرح و نه در متون دینی مستندات قابل توجهی بر اثبات آن وجود دارد، با یک فیلم به جهان معرفی شد. اولین بار در سال 2006 یك كارگردان استرالیایی به نام درو هریوت با نویسندگی راندا برن در پی رسانه ای نمودن و بازاری نمودن این ایده برامد وبا تولید فیلم راز این هدف را پی گرفت كه در سال های گذشته چند بار از سیمای جمهوری اسلامی پخش شده است.
نا گفته نماند که فیلم راز درست است که فروش خوبی داشت اما فروش بالای یک فیلم، اولا دلیل بر اتقان علمی در مجامع دانشگاهی و آکادمیک نیست. ثانیا این ایده، مخالفین جدی در جهان دارد به طوری که چندی بعد از پخش این فیلم در مراکز سینمایی و شبکه های تلویزیونی در جلسه ای که با حضور تهیه کنندگان این فیلم برگزار شد، این جلسه به تشنج انجامید و به علت مخالفت با گفته یکی از شخصیت های فیلم که قانون جذب را برامده از فیزیک معرفی کرده بود، این جلسه به هم خورد.

آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات